Робота бібліотек Деражнянської міської ЦБС під час війни.

Швидко реагуючи на події в країні, центральна міська бібліотека запропонувала усім працівникам ЦБС активно долучилися до консолідації місцевого населення та організації роботи в тилу. Працівники бібліотек системи підтримали ЦБ і з перших днів війни стали волонтерськими центрами по збору продовольчих та промислових товарів (продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів, теплого одягу, взуття, рушників, ковдр та інше), затребуваних фронтом та вимушено переміщеними особами.

У тісній співпраці з старостами та працівниками культури своїх сіл бібліотекарі організовують добровільні акції по приготуванню страв, а саме: випікають пиріжки, печиво, різні смаколики; ліплять вареники, смажать лежні; виготовляють тушонки, паштети, запікають м’ясні вироби.

На потреби тероборони та української армії була сплетена велика кількість маскувальних сіток.

Зібрані працівниками овочі (картопля, цибуля, морква, буряк, капуста) були відправлені в Деражнянський центр профтехосвіти для переробки на сухі борщі.

Майже кожного дня продукція відправлялася у різні пункти: для ЗСУ, територіальної оборони, гуманітарна допомога для переселенців та в зону бойових дій.

В умовах воєнного часу бібліотеки нашої громади продовжують працювати та обслуговувати користувачів. У центральній міській бібліотеці і міській бібліотеці для дітей можна щоденно (крім суботи і неділі): отримати літературу за вподобанням; безкоштовно користуватися доступом до Інтернету; отримати інформацію щодо діяльності життєво необхідних організацій і установ в умовах воєнного часу; ознайомитися з матеріалами краєзнавчих виставок(індивідуальні і групові екскурсії); долучитися до онлайн-заходів різнопланової тематики; взяти участь у майстер-класах; засіданнях літературно-мистецького клубу за інтересами «Палітра»; заняттях по набуттю навичок комп’ютерної грамотності. Крім того, спільно з Деражнянським бюро правової допомоги започатковано, за прикладом Хмельницької обласної універсальної бібліотеки, цикл заходів на отримання населенням юридичних консультацій і правової допомоги в сучасних умовах. Бібліотеки обслуговують не лише місцевих жителів, а й вимушено-переміщених осіб.

На підтримку наших захисників було проведено молодіжний патріотичний онлайн-флешмоб; до дня народження Т.Г.Шевченка - декламування віршів #борітеся_поборете_2022 та конкурс дитячих малюнків «Я люблю тебе, український солдате». В бібліотеках системи діє книжково-ілюстративна виставка «Україна у вогні», яка щоденно поновлюється новими матеріалами.

/Files/images/Тані2.jpg/Files/images/1648203666639.jpg /Files/images/1648203666620.jpg/Files/images/1648203666630.jpg /Files/images/1648204482062.jpg/Files/images/1648203666589.jpg/Files/images/1648204482045.jpg/Files/images/1648204482036.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 88

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.