ДЕРАЖНЯНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА БІБЛІОТЕКА

/Files/images/црб.jpg

В 1888 році сільська та міщанська громади Деражні зібрали 400 карбованців і придбали літературу для місцевої читальні. Так була створена перша громадська бібліотека на території Деражнянщини.

До початку ІІ Світової війни в Деражні працювали сім бібліотек різних профілів.

В 1946 році було створено районний відділ культури, тоді ж відновила роботу Деражнянська районна бібліотека для дорослих.

1946 року книжковий фонд Деражнянської районної бібліотеки для дорослих становив 1254 екземпляри книг. 1948 року книжковий фонд бібліотеки вже становив 4460 примірників.

1953 року бібліотеку очолив Коваль Кирило Васильович, який беззмінно працював до липня 1987 року.

1950-1976 роки – десятиліття становлення, утвердження, розвитку. Роки новобудов та невпинного зростання книжкових фондів, зміцнення матеріально – технічної бази бібліотек. Створюються алфавітні та систематичні каталоги. В 1960 році організовано вільний доступ читачів до книжкового фонду. Згодом впроваджено новий порядок обліку книг. У 1972 році введений у дію сучасний районний будинок культури, на другому поверсі якого розташувалась бібліотека для дорослих.

В 1976 році була створена Деражнянська централізована бібліотечна система, центром якої стала районна бібліотека для дорослих, в якій було створено районний відділ комплектування, обробки літератури та організації каталогів, відділ організації використання та збереження книжкових фондів і методичний відділ.

Крім того, в бібліотеці, як і раніше, працював читальний зал та абонемент, які входили у відділ обслуговування. З’явилася ціла професійна когорта бібліотекарів, які отримали середню та вищу бібліотечну освіту і склали основу бібліотечного колективу району.

80-ті роки для ЦБС характеризуються великим притоком нової літератури.

В 1987 році директором ЦБС була призначена Стецюк Юлія Арсентіївна, яка очолювала систему до 2021 року.

Пріоритетним напрямком роботи бібліотек в 90-х роках стала краєзнавча робота. Вивчення історії, традицій, обрядів та використання цих матеріалів в роботі бібліотек. Для популяризації цих матеріалів бібліотека зайнялася видавничою діяльністю. З 2007 по 2018 роки бібліотека видала ряд книг краєзнавчого характеру: «Літературна Деражнянщина»; О. Кохановський, В. Куцюк «Деражнянщина древня і вічно юна»; О. Кохановський «Деражнянщина у період української національної революції 19174-1922 років»; «Дмитро Прилюк: Незгасне світло душі»; О. Б. Кохановський «Історичні пам’ятки Деражнянщини»; «Микола Матвіїв – одинокий лелека поезії»; О. Б. Кохановський «Колективізація та голодомор на Деражнянщині» та інші.

Завдяки Міжнародному проекту «Глобальні бібліотеки» Деражнянська центральна районна бібліотека виграла 5 комп’ютерів, що дало змогу створити при бібліотеці «Інтернет-центр», в якому користувачі мають змогу безкоштовно скористатися послугами мережі Інтернет.

Працівники бібліотек Деражнянської ЦБС впроваджують інноваційні форми роботи, задовольняють інформаційні потреби користувачів, проводять соціокультурні заходи.

Таким чином, бібліотечні установи сучасної Деражнянщини впродовж більш як столітньої історії свого існування були і залишаються важливим осередком культури, освіти, духовності нашого краю. Але, як би не трансформувалися протягом цього часу назва та функції бібліотек, призначення у них незмінно одне – задовольнити одвічне прагнення людини вчитися, пізнавати через друковане слово, через книгу, яка уособлює в собі мудрість віків.

Після реформи децентралізації районна бібліотека стала Деражнянською центральною міською бібліотекою. Директором призначена Тетяна Анатоліївна Сайпель

Кiлькiсть переглядiв: 331

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.