Лозівська селищна бібліотека

Хмельницька обл., смт. Лозове, пров. Молодіжний, 16

Лозівська селищна бібліотека заснована у 1948 році, як бібліотека торфопідприємства. Невеликий фонд бібліотеки був створений за рахунок його ж коштів. Першим бібліотекарем була Бергнер Євгенія Іларіонівна. Вона мала музичну освіту і виступала в свій час в Московському Великому театрі, у селище потрапила під час окупації. В бібліотеці працювала на громадських засадах. Спочатку книгозбірня нараховувала лише кілька десятків книг. Згодом бібліотекар почала збільшувати фонд за рахунок книг зібраних у читачів. У 1949 році в Лозовому була створена селищна рада, яка надалі почала опікуватися розвитком місцевої культури. Тепер фонд бібліотеки почав поповнюватися не тільки за рахунок коштів торфкому, але і за рахунок коштів селищної ради.

З 1948 року по 1976 рік у бібліотеку надійшло 9000 книг, придбаних за рахунок коштів торфопідприємства, та 11000 книг, придбаних за рахунок коштів селищної ради.

З 1960 року по 1965 рік бібліотеку очолювала Кісілюк Лариса Павлівна.

З 1965 по 1999 рік завідуючою працювала Ватич Валентина Феодосіївна. З 1999 року Лозівську селищну бібліотеку очолила Ревуцька Людмила Петрівна. Фонд бібліотеки нараховував 10 тис примірників.

З 2000 року бібліотека отримала нове приміщення і при бібліотеці була створена краєзнавча світлиця, що дало змогу вивести роботу бібліотеки на новий рівень.

У 2011 році, завдяки участі бібліотеки у програмі «Бібліоміст», бібліотека отримала комп’ютерне обладнання та безкоштовний доступ до мережі «Інтернет». У бібліотеці, крім традиційних, надаються і новітні послуги користувачам.

При бібліотеці працює два клуби за інтересами «Світлиця» для жінок та «Spuder» для юних користувачів. Члени клубів надають значну підтримку бібліотекарю при проведенні та організації масових заходів.

Останіми роками бібліотека стала активним учасником всеукраїнських, обласних, районних конкурсів та проектів. Є певні здобутки. Важливою складовою роботи бібліотеки сьогодні є співпраця з органами місцевого самоврядування, дитячим садочком, Лозівською ЗОШ та іншими структурами, які працюють у селищі. Бібліотека сьогодні це непросто книгозбірня, сьогодні в бібліотеці можна не тільки отримати книгу чи інформацію, можна скористатися Інтернет доступом у різних цілях а також провести своє дозвілля, поспілкуватися з цікавими людьми.

Кiлькiсть переглядiв: 653

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.