Божиковецька сільська бібліотека-філія

/Files/images/божик.jpg Божиковецька сільська бібліотека існувала ще до ІІ Світової війни. Знаходилася вона у приміщенні сільського клубу і налічувала пів сотні книг. Посаду завідуючого клубом і бібліотеки займала одна і та сама особа, безкоштовно. Першим завклубом і завідуючим бібліотекою був Карасевич Олексій Андрійович у 1931-1932 роках .

Після ІІ Світової війни бібліотека знову запрацювала. Завідуючою бібліотеки працювала Прилюк Степанида Михайлівна – рідна сестра Дмитра Прилюка, відомого журналіста, письменника – до 1947 року.

З 1947 р. – Шевчук Олександр Прохорович, з 1949 р. – Борсук Антон Степанович. У 1950 -1951 рр. – Підсоха Михайло Васильович. Книжковий фонд на той час вже налічував близько 200 примірників книг, які поступали з державного фонду. Заробітну плату видавала сільська рада. Щорічно книжковий фонд збільшувався.

З 1953 року бібліотека працювала як окрема установа і завідуючою бібліотеки була Зеленська Людмила Михайлівна. Проводила велику масову роботу, вела драматичний та хоровий гуртки, працювала до 1964 року.

У 1964-1978 рр. завідуючою бібліотеки працювала Седзюк Антоніна Юхимівна. Читачів тоді було більше тисячі і книжковий фонд значно збільшився.

У 1978-1981 рр. – зав. бібліотекою працювала Дмитришена Катерина Миколаївна, далі - Пекнич Галина Іванівна.

З 1982 року зав. бібліотекою працює Борсук Валентина Антонівна. 800 дорослих і 150 дітей читачів.

Після централізації 1976 бібліотечний фонд поповнювався новими надходженнями. Більше 20 назв преси отримувала бібліотека на той час. У 90-х роках бібліотека вже мала 10000 примірників книг, газет та журналів. 1995 року поповнення бібліотечного фонду майже припинилося, видавали те, що мали. Читачі ходили регулярно, проводилися цікаві масові заходи. 1998 рік – життя бібліотеки змінилося на краще – перейшли в нове приміщення адміністративного будинку і на честь 80-річчя з дня народження Дмитра Прилюка 8 листопада 1998 року було відкрито бібліотеку-музей (першу в області) ім. Дмитра Прилюка, яка діє і по цей день, поповнюється новими надходженнями, проводяться щорічно Прилюківські читання, масові заходи.

Однією з основних умов створення позитивного іміджу бібліотеки є забезпечення комфортних умов для відвідувачів, приміщення гарно оформлено, по-сучасному, затишку додають і живі квіти. Значна увага приділяється виставковій роботі. Для школярів естетично оформлені книжкові виставки та тематичні полички. Особлива увага приділяється сімейному читанню, де батьки і діти не просто вибирають книжки, а беруть ще й участь у конкурсах, вікторинах, виставках.

При бібліотеці діє клуб за інтересами для дітей шкільного віку «Берегиня». Робота клубу спрямована на відродження звичаїв, традицій українського народу. Заняття членів клубу сприяє естетичному вихованню, розширенню культурного кругозору. На заняттях клубу дівчатка займаються вишивкою, в’язанням, вчаться готувати.

Кiлькiсть переглядiв: 760

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.