Гатнянська сільська бібліотека-філія

Старожили згадують, що в Гатні перша бібліотека відкрилася в 1922 році, а до того часу невелика бібліотека була в місцевій школі, книг було мало і ті, що були – релігійного змісту: в 1893 році збудували нове приміщення для школи і згідно існуючого положення в ній був стіл для бібліотеки, яка вже на той час налічувала 40 примірників. Поступово бібліотека поповнювалася і в 1897 році вона вже налічувала 422 підручники та 72 книги для позакласного читання. У 1913 році школа перейшла у нове приміщення, збудоване на кошти сільської общини, на той час шкільна бібліотека налічувала вже біля 100 найменувань художньої літератури, в тому числі - 62 дитячих.

Після Першої світової війни, з метою широкомасштабної пропагандистської роботи, у 1922 році в селі вирішили відкрити клуб і публічну бібліотеку (хату-читальню). У 1934 році завершили будівництво клубу, де для бібліотеки виділили приміщення під книгосховище та читальний зал. Фонд бібліотеки налічував 1000 примірників. В роки окупації сільські бібліотеки повністю було знищено. В 1944 році відновили роботу шкільної бібліотеки, а трохи пізніше і сільської

На початку 60-х років сільська бібліотека нараховувала більше 4700 книг, її відвідувало понад 400 читачів. У 1966 році завершилось будівництво будинку культури і бібліотека перейшла у нове 3-кімнатне приміщення.

Найбільш активне поповнення та оновлення фондів бібліотеки припадає на 70-80-ті роки, коли значну допомогу надавали: колгосп, відділ культури, обласний бібколектор. В цей час в бібліотеку надходила велика кількість довідкової літератури, періодичних видань.

В кінці 50-х років у бібліотеці працювала Козирська Ганна Микитівна, згодом Мевшак Тамара. З 1966 у бібліотеці працювала Новогонська Ганна Іванівна, яка присвятила цій роботі 33 роки. З 1999 року бібліотеку прийняла Божко Інна Олегівна; на посаді вона пропрацювала до 1996 року. В 1996 році на посаду бібліотекаря призначили Шундаревську Оксану Анатоліївну, яка працювала до 2018 року. З вересня 2018 року бібліотекарем призначена Іванова Наталя Дмитрівна.

Гатнянська сільська бібліотека ще донедавна знаходилася в будинку культури. Згодом бібліотеку перевели в приміщення сільської школи. Фонд було розміщено в двох кімнатах, який нараховував 11 тис примірників. Зараз бібліотека знаходиться в приміщенні дитячого садка. Фонд становить близько 8 тисяч примірників документів

Бібліотека доступна, як для читачів свого села, так і читачів села Марківка. Враховуючи інтерес відвідувачів до подій минулого, бібліотекою ведеться клопітка пошукова робота, основою якої є вивчення історії села, історії бібліотеки, відродження імен видатних односельців, збирання легенд, переказів старожилів тощо. В результаті цієї роботи зібрані унікальні матеріали з історичного минулого та сьогодення села, його звичаї, традиції, які розміщені в альбомах «Історія села Гатна», «Історія бібліотеки».

Кiлькiсть переглядiв: 607

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.