Кальнянська сільська бібліотека-філія

/Files/images/кальн.jpg Адреса бібліотеки: вулиця Панасюка, 10 а, село Кальня, індекс 32220

В 1956 році Кальнянська бібліотека була приклубна, знаходилась в маленькій кімнаті і нараховувала всього 450 примірників. Бібліотекарем була Абрамович Лукерія Афтемонівна. Колгосп був дуже збитковий і гроші на книжки не виділялись, лише надсилали з обласного бібколектора по 5-7 книг на рік.

В 60-х роках працювала бібліотекарем Худіяш Антоніна Микитівна з Деражні, яка заочно закінчила Харківський державний інститут культури. Бібліотеку перенесли в велику кімнату. Колгосп почав виділяти кошти на літературу і фонд бібліотеки почав збільшуватися. Читачів було багато, особливо дітей, за книгами були черги.

В 1967 році побудували нове приміщення бібліотеки, виділили окрему кімнату для користувачів-дітей, окремо розміщувався фонд для дорослих користувачів, а також відділової літератури. В цьому ж, 1967, році бібліотеку прийняла Лавренчук Валентина Костянтинівна. Читачів бібліотеки було 750-780, з них 140 - дітей. В наступні роки роль бібліотеки постійно зростала. Велика робота проводилась з користувачами: керівниками та спеціалістами колгоспу, вчителями.

Бібліотека вважалася однією з кращих в районі, в 1982 році їй було присвоєно звання відмінної роботи. На базі бібліотеки було створено обласний центр по пропаганді передового досвіду з питань сільськогосподарської літератури. Бібліотекар мала багато активістів, які сприяли у роботі: вчителі, спеціалісти сільського господарства. В бібліотеці часто проводились обласні та районні семінари. Бібліотеку, а також Валентину Констянтинівну, неодноразово нагороджували похвальними листами, грамотами області та району. У 1985-1988 рр. бібліотечний фонд становив 12 тис. примірників книг та періодичних видань, видача літератури сягала 15-16 тис. видань на рік, на одного користувача припадало в рік по 40-45 книг. Валентина Констянтинівна працювала до 1998 року, кілька разів поступалася місцем молодим працівникам: Мазурчак Інні Євгенівні (1993), Смаглюк Людмилі Василівні.

В 1998 році бібліотеку прийняла Юкова (Ковбич) Ірина Анатоліївна. В той час в бібліотечній справі спостерігався занепад, фінансування майже не було, бібліотекар працювала на 0,25 ставки. Бібліотеку було перенесено в приміщення сільської ради, де вона знаходиться і сьогодні. 2018 року бібліотеку прийняла Лобода Тетяна Василівна, освіта технічна. Після реформи децентралізації 2021 року обов'язки бібліотекаря покладені на завідуючу клубом Лесю Павлівну Кушнір.

Кальнянська сільська бібліотека – це інформаційно-культурний, дозвільний центр з фондом який налічує близько 2.5 тис. примірників, з читачами (а їх близько 360), допитливими, вимогливими але завжди вдячними за надану інформацію, цікаву книгу, свіжу газету, проведений захід. Це стимулює для пошуку нових форм роботи, аби задовольнити найважливіші запити користувачів. З метою підвищення популяризації книги, підвищеного читацького інтересу, виховання любові до рідної мови в бібліотеці максимально розкрито фонд шляхом створення яскраво оформлених книжкових поличок, тематичних виставок. На краєзнавчій виставці зібрано матеріал про земляків учасників АТО, ООС, які захищають Батьківщину на сході країни.

Кiлькiсть переглядiв: 217

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.