Мазниківська сільська бібліотека-філія

/Files/images/мазн.jpg Адреса бібліотеки: вулиця Соборна,1, село Мазники, індекс 32265

Електронна адреса: maznblio@ukr.net

В 1950-1958 роках у Мазниках була хата-читальня, яка знаходилась у сільській хаті. Першим працівником, про яку люди дещо пам’ятають, була Явошинська Людмила Григорівна, яка приїхала із сім’єю з іншого району. Фонд бібліотеки був дуже примітивний, але Людмила Григорівна мала освіту і їй багато чого вдалось досягнути. До бібліотеки охоче йшли читачі почитати, поспілкуватись. Проводились цікаві масові заходи: вечори, бесіди, дитячі ранки.

У 1959 році був закладений фундамент під побудову нового клубу. За допомогою голови колгоспу Нечипорука Івана Петровича у 1962 році відкрили новий клуб (пізніше перейменовано на будинок культури). В новому приміщенні виділили 2 кімнати для бібліотеки. На другому поверсі розмістилась сільська рада, правління колгоспу ім. Кірова.

У 1963 році завідуючим бібліотекою став Нечипорук Арсеній Петрович. Фонд бібліотеки зростав. Книги приходили по пошті за кошти сільської ради.

Довгий період працювала бібліотекарем Віра Амбросіївна Гуменчук.

Тепер бібліотекарем працює Ганна Іванівна Гуменчук. Приміщення бібліотеки за пропозицією сільського голови Багрія Василя Андрійовича було розміщено на другому поверсі. Там три великих просторих кімнати. Зроблено гарний ремонт, вставлені пластикові вікна. В бібліотеці гарно і затишно.

У в жовтні 2010 року бібліотека брала у Всеукраїнському конкурсі «Бібліоміст», якому передувала значна робота, а саме: за допомогою голови сільської ради Багрія Василя Андрійовича та фермерами Когутом І. В. (ф/г «Жайвір») придбано 2 комп’ютерні столи, Бондарем Олександром (ф/г «Щедра садиба») закуплені стільці, Мендриком А.О. (ф/г «Мендрик») закуплені пластикові вікна, ґрати. Всі старалися, щоб виграти цей конкурс, і виграли. Бібліотека одержала 2 комп’ютери, принтер, сканер. Підключена також до мережі Інтернет.
В провадженні нових інформаційних технологій дозволено бібліотеці розширити сферу послуг: користуватися послугами Інтернет, пошуком інформації у всесвітній електронній мережі, запис інформації на диск, друк на принтері, комп’ютерний переклад тексту, сканування та копіювання, інші.

Кiлькiсть переглядiв: 506

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.