Нижнянська сільська бібліотека-філія

/Files/images/ниж.png Адреса бібліотеки: вулиця Центральна, 39, село Нижнє, індекс 32206

1919 в селі була відкрита хата-читальня, організатором якої була комсомольська організація. В ній завжди було людно, до послуг жителів села надавалися книги та газети. Хата-читальня згодом переросла в сільський клуб, який став осередком культури на селі. При клубі регулярно читалися лекції сільським лекторієм, керівником якого був директор сільської школи; працювали драматичний, шахово-шашковий, фізкультурний та інші гуртки. При клубі працювала і бібліотека, яка налічувала 1600 книг.

Під час ІІ Світової війни про бібліотеку згадок немає. Відновилася робота бібліотеки в 1947 році, коли відновили сільський клуб. Бібліотека знаходилася в одній просторій кімнаті старого клубу. 3 січня 1975 по 2003 рік бібліотекарем працювала Кондратюк Євгена Вікторівна. Бібліотекарем була призначена Людмила Басюк, яку на період декретної відпустки заміняла Катерина Король.

В 2000-х роках бібліотеку передали на баланс сільської ради і перенесли в приміщення гуртожитку, де вона пробула до 2009 року.

Згодом, а саме у 2009 році, бібліотеку переносять в новий будинок культури, колишній магазин кафе «Граніт», де для неї було виділено кімнату загальною площею 55 м.кв. Після Л.Басюк деякий час працювала бібліотекарем Ольга Мелова. З 2019 року бібліотекарем призначена Віра Іванівна Рахівська.

Оформлення бібліотеки вражає своєю неординарністю: книжкові виставки, яскраво оформлені тематичні полички, які несуть інформаційний характер.

Бібліотека займається краєзнавчою роботою. Зокрема, зібрано матеріали і упорядковано історію рідного села, створені краєзнавчий та народознавчий куточки.

Кiлькiсть переглядiв: 618

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.