Новосілецька сільська бібліотека-філія

/Files/images/новос.png Адреса бібліотеки: вулиця Першотравнева, 20/7, село Новосілка, індекс 32240

Перша згадка про Новосілецьку бібліотеку датується ще у 1936 році. У 1940 році сільська бібліотека налічувала 2000 примірників книг. Про долю бібліотеки під час Другої світової війни ніхто не може нічого сказати. ЇЇ не було. В післявоєнний період до 1952 року бібліотекарем працював Григорчук Степан Назарович, учасник ІІ Світової війни. Бібліотека нараховувала 200-300 книг. В основному це були книги, які принесли жителі села. Бібліотека знаходилася в маленькому старому будинку, де були клуб та дитячі ясла. Книги були розміщені на двох невеличких стелажах, які зробили сільські майстри. Незважаючи на це, люди охоче читали літературу, доводилось ставити читачів на чергу . Молодь та літні люди: всі охоче читали. Приходячи в бібліотеку, розповідали про прочитане один одному, рекомендували книги. Часто в бібліотеці проводились обговорення книг, тематичні вечори, зустрічі з передовиками колгоспного виробництва, з ветеранами війни.

1960 року почали будувати новий будинок культури. Бібліотеку було перенесено в одну із кімнат костелу. Умови праці були важкі, холодно, літератури не було де розмістити, але, незважаючи на це, в бібліотеці нараховувалося понад 800 читачів. Книжковий фонд щорічно поповнювався новими книгами за рахунок культурного фонду колгоспу. В 1964 році закінчили будівництво будинку культури. Бібліотека була розміщена в двох просторих кімнатах: одна кімната для юних читачів, друга - для дорослих.

Після централізації бібліотеки з книжковим фондом легше було працювати. Літератури поступало багато, яка була зашифрована по відділах. Фонд бібліотеки був розміщений по таблиці ББК.

В 1987 році бібліотекарем була призначена Сайпель Тетяна Анатоліївна після закінчення Кам'янець-Подільського культосвітнього училища, яка за період своєї роботи (до 1991року) згуртувала навколо себе багато молоді. Проводилися різноманітні масові заходи.

В 90-х роках різко погіршились умови праці та діяльності бібліотеки. Не вистачало фінансування, літератури поступало мало, періодика майже не поступала, бібліотекар працювала на 0,25 ставки. З 1991 по 1996 рік бібліотекарем знову працювала Григорчук В. Д. Потім працювала Дранкова О.В.

В 2000 році бібліотеку прийняла Ломако О.І. Разом із чоловіком Ломако Ю.П. (директором Новосілецького будинку культури) вони розгорнули широку культурно-масову роботу, проводилися різноманітні концерти, вечори відпочинку, конкурси, вікторини. Сільська рада виділяла кошти на придбання нової літератури, виписувалась різноманітна періодика. В 2014 році бібліотеку прийняла Добрянська Л.В. В 2016 році бібліотека перейшла у підпорядкування відділу культури, національностей та релігії Деражнянської РДА. З 2020 року бібліотекарем працює Юлія Миколаївна Римар.

Кiлькiсть переглядiв: 684

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.