Загінецька сільська бібліотека-філія

Перша сільська бібліотека була відкрита в 1948 році і знаходилася в колишньому панському будинку для прислуги, на другому поверсі. Книжковий фонд становив 500 екземплярів. В основному книги були класиків української та російської літератури.

В 1960 році фонд бібліотеки становив 6000 примірників, бібліотеку перенесли в прибудовані приміщення трьох кімнат.

В 70-х роках книжковий фонд поповнювався за рахунок фонду колгоспу і бібліотечного колектора з міста Хмельницького. Книги надсилали поштою. Книжковий фонд налічував 13,5 тис. примірників, читачів було 1200 чоловік, книговидача складала 24000 примірників.

У 2008 році бібліотеку, в зв’язку з аварійним станом, було перенесено в шкільне приміщення в одну кімнату. В 2009 році бібліотеку знову перенесли в приміщення будинку культури, колишнього магазину, де її загальна площа склала 47 м. кв. Кімнатка дуже маленька, але в бібліотеці чисто, охайно. Старі видання поступово списуються, а нові надходження літератури поступають в основному завдяки «Державній програмі». На сьогоднішній день бібліотека налічує 4560 екземплярів книг, обслуговує 430 читачів.
Бібліотекар веде велику пошукову роботу по збиранню матеріалів з історії села, спогадів старожилів про голодомори, Другу світову війну, а також місцевого фольклору. У сільській книгозбірні створені умови для задоволення потреб користувачів: тут можна отримати потрібну інформацію, змістовно відпочити, поспілкуватися з друзями.

Бібліотекарем Загінецької сільської бібліотеки-філії з 2012 року працює Наталія Василівна Заглінська.

Кiлькiсть переглядiв: 679

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.