/Files/images/ES.jpg

Все про Європу у бібліотеках

Євросоюз. Укрінформ

Євросоюз. Останні новини

Хочете навчатися в Європі, вивести бізнес на західний ринок або відкрити власну справу в Україні? З допомогою, яку наразі ЄС надає українцям, все це цілком можливо.
Долучайтеся до пабліка EU supports Ukraine та дізнавайтеся все про гранти, конкурси та програми допомоги, які спрямовані на підтримку України:
EU supports Ukraine
Офіційний канал Європейського Союзу про підтримку України

/Files/images/Євро.png Євросоюз (ЄС, Європейський Союз) - політичний та економічний союз, який об'єднує 27 незалежних країн-членів (всі вони розташовані в Європі). Свій початок бере від утворення Європейської спільноти з вугілля і сталі та Європейської економічної спільноти, яка була заснована в квітні 1951-го року. До країн-засновників належать Бельгія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Федеративна Республіка Німеччина та Франція (до 1957 року). Сучасний ЄС існує на основі Маастрихтського договору, який був підписаний 7 лютого 1992 року.

У 1973 році до ЄС приєдналися Великобританія, Данія та Ірландія, в 1981 - Греція, в 1986 - Іспанія і Португалія, а в 1995 - Австрія, Фінляндія та Швеція. Визначним в історії Європейського Союзу став 2004 рік, коли до його складу увійшли 10 країн: Естонія, Кіпр, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина. Словенія, Угорщина та Чехія, а у 2007 до ЄС приєдналися Болгарія та Румунія. Великобританія вийшла з ЄС.

ЄС: КЛЮЧОВІ ФАКТИ

Адміністративний устрій: 27 національних держав.
Адміністративний центр: Брюссель (від лютого 1992 р).
Гімн: Ода "До Радості' (9-а симфонія Бетховена).
Президент Європейської Комісії - Жозе Мануель Баррозу (від 2004 р.).
Територія: 4 324 782 км2.
Офіційні мови: 23 мови (англійська, болгарська, голландська, грецька, датська, естонська, ірландська, іспанська, італійська, латвійська, литовська, мальтійська, німецька, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, горська, фінська, французька, чеська, шведська).
Грошова одиниця: євро (у п'ятнадцяти з двадцяти семи держав-членів ЄС: Австрії, Бельгії, Греції, Іспанії, Ірландії, Італії, Люксембурзі, Нідерландах, Німеччині. Португалії, Словенії, Фінляндії, Франції,а також на Кіпрі та Мальті).
Загальний Валовий внутрішній продукт Європейського Союзу становить понад $ 17,5 трлн. (1-ше місце в світі).

Юридично столиці ЄС не існує, але де-факто це Брюссель. Мета Євросоюзу полягає в зміцненні миру, демократичних цінностей та добробут громадян країн-членів. Країни-члени ЄС користуються перевагами спільного внутрішнього ринку, на якому панує вільна й чесна конкуренція.

Зараз у ЄС входять 27 країн, серед країн-кандидатів можна назвати Македонію, Туреччину, Ісландію, Чорногорію та Сербію.

Статус кандидата Україна отримала не лише з безпрецедентною швидкістю, але й на безпрецедентних умовах. Відповідно до висновку Єврокомісії, тепер Україна має провести реформи у семи сферах від судової реформи до захисту нацменшин. Це обов'язкова вимога не лише для того, щоб перейти до наступного етапу - перемовин щодо власне членства в ЄС. Відповідно до рішення Брюсселя, якщо Україна не виконає всіх умов, у неї заберуть статус кандидата.

Вимоги до кандидатів для вступу в ЄС:

Для вступу до Євросоюзу країна-кандидат повинна відповідати Копенгагенським критеріям. Копенгагенські критерії — критерії вступу країн в Європейський Союз, які були прийняті в червні 1993 року на засіданні Європейської Ради в Копенгагені і підтверджені в грудні 1995 року на засіданні Європейської Ради в Мадриді. Критерії вимагають, щоб в державі дотримувалися демократичні принципи, принципи свободи і пошани прав людини, а також принцип правової держави (ст. 6, ст. 49 Договору про Європейський союз). Також в країні має бути конкурентоздатна ринкова економіка і повинні визнаватися загальні правила і стандарти ЄС, включаючи прихильність цілям політичного, економічного і валютного союзу.

Вступ до ЄС відбувається в кілька етапів:
Підписання Угоди про асоціацію.- V
Включення в офіційну програму розширення ЄС.- V
Подача заявки на вступ.- V
Отримання статусу кандидата в члени ЄС.- V
Вступ до ЄС.

Україна знаходиться на четвертому з цих етапів, минувши другий завдяки спрощеній процедурі та прискоривши третій завдяки умовам, що виникли в лютому 2022 р. Україна подала заявку на вступ до ЄС 28 лютого 2022 р. 17 червня 2022 р. Єврокомісія офіційно запропонувала надати Україні статус кандидата на вступ в ЄС. З 23 червня Україна отримала статус кандидата ЄС. Процес вступу займає кілька років.

/Files/images/Євр.jpg

УКРАЇНА - ЄС: НА ШЛЯХУ ДО ЗБЛИЖЕННЯ

Перша Угода про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС була підписана у 1994 році і набула чинності у 1998-му. Саме вона стала основою прийнятого у лютому 2005 року Плану дій ЄС - Україна, який покликаний сприяти наближенню України до ЄС. Сьогодні ведуться перемовини щодо Угоди про Асоціацію, елементом якої буде створення зони вільної торгівлі між ЄС та Україною.

УКРАЇНА - ЄС: СПІВПРАЦЯ ЗАРАДИ РОЗВИТКУ

Європейський Союз є найбільшим торговим партнером та донором України. На Саміті Україна - ЄС 9 вересня 2008 року Україна та Європейський Союз відзначили тісну співпрацю в рамках виконання Плану дій Україна - ЄС.
Значних успіхів досягнуто у переговорах щодо Угоди про асоціацію, яка стане новою правовою основою відносин між Україною та ЄС. Її мета полягає у подальшому наближенні України до ЄС та зміцненні зв'язків у політичній, економічній, культурній сферах та у сфері безпеки.
Основне місце в Угоді про асоціацію буде відведено зоні вільної торгівлі. Здійснюється робота з метою спрощення візового режиму та розпочато діалог з приводу запровадження у довгостроковій перспективі безвізового режиму між ЄС та Україною. ЄС успішно реалізує в Україні програми допомоги та співробітництва у різних галузях.

Україна на шляху до ЄС

Комітет з питань Європейської інтеграції у Верховній Раді України

Урядовий портал України. Євроінтеграція

ПРОГРАМИ ТЕХНІЧНОЇ ДОПОМОГИ

Європейська Комісія наразі реалізує низку програм допомоги в Україні, серед яких:

Twinning - ініціатива Європейської Комісії, започаткована з метою надання допомоги країнам-бенефіціарам у розбудові сучасних і ефективних органів центральної та місцевої влади, структура, людські ресурси та управлінський потенціал яких дозволяли б впроваджувати Європейське законодавство (acquis communautaire) на рівні стандартів, прийнятих у країнах-членах ЄС.

http://www.twinning.com.ua/

ТАІЕХ(TechnicalAssistantinformationExchange] - це інструмент зовнішньої допомоги, що надається Європейською Комісією для обміну інформацією з метою розбудови інституціональної спроможності, необхідної для адаптації національного законодавства до європейських норм.

http://taiex.ec.europa.eu/

Кiлькiсть переглядiв: 624

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.