• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • наші видання


Галереї "Книги видані Деражнянською центральною районною бібліотекою"

Літературна Деражнянщина

/Files/images/Knyga1.jpg Літературна Деражнянщина: Літ. - худож. альм. / Деражн. район. рада; Деражн. райдержадмін.; Від. к – ри і тур. Деражнян. райдержадмін.; Деражнян. ЦРБ; Упоряд.: В.К. Куцюк, В.Г. Заржицький. - Хмельницький: Поділля, 2007. – Випуск 1. – 76 с. – (Славетні імена рідного краю).
В альманасі представлені твори авторів як уродженців краю, так і тих, чиє життя і творчість пов’язані з Деражнянщиною. Видання розраховане на освітян, працівників культури, краєзнавців та усіх, хто цікавиться літературою нашого краю.

***

Деражнянщина у період української національної революції 1917-1922 років

/Files/images/Knyga2.jpg Кохановський О.Б. Деражнянщина у період Української національної революції 1917 – 1922 років: Наук.-краєзн. Вид. – Хмельницький 2008.-100с.
У запропонованому дослідженні розглянуто особливості соціально – економічного, національного, політичного та культурного розвитку Деражнянщини напередодні і в добу революційних подій, показано участь жителів нашого краю у національно – визвольному русі у період різних носіїв влади, систематизовано хід визвольних змагань 1917 – 1922 років на теренах сучасного Деражнянського району, подано його в контексті революційного руху.

***

Над річкою

/Files/images/Knyga3.jpg Над річкою: оповідання, новели, усмішки, нариси, замальовки. / Ред.. В.Г. Заржицький. - Деражня, 2009 – 130 с.
У книзі зібрано оповідання, новели, нариси, гуморески, усмішки, замальовки, що друкувалися в періодичній пресі в різні роки. Шанувальники образного слова тут знайдуть для себе неповторний чарівний світ природи Деражнянського краю, залюбленість у землю, на якій живуть, працюють і кохають герої цієї книги, розповіді про будні наших сучасників.***

Незгасне світло душі

/Files/images/Knyga4.jpg Дмитро Прилюк: незгасне світло душі: Портрет письменника, вченого, журналіста. До 90 – річчя від дня народження./Деражнян. від. культури і туризму райдержадмін.; Обл. літмузей: Деражн. ЦРБ. Уклад.: В. І. Горбатюк, В. Г. Заржицький, В. К. Куцюк.-Хмельницький: Поліграфіст, 2008.-144с..
У книзі укладено матеріали про життя і творчість подолянина Дмитра Прилюка – відомого письменника, вченого, журналіста. Вони охоплюють основні етапи життєвого і творчого шляху Д.М. Прилюка. Книга адресується всім шанувальникам красного письменства – вчителям української мови та літератури, студентам, школярам, краєзнавцям, журналістам і літераторам, бібліотечним працівникам.

***

Колективізація та голодомор на Деражнянщині

/Files/images/Knyga5.jpg Кохановський О.Б. Колективізація та голодомор на Деражнянщині: науково – краєзнавче ви.-Хмельницький: ПП Мельник А.А., 2013.-112с.
У запропонованому виданні на основі архівних джерел розкриваються хід та методи колективізації, хлібозаготівель, злочинного голодомору у період 1929-1934 років на теренах Деражнянського району. Книга для науковців, краєзнавців, всіх, хто цікавиться минулим рідного краю.

***

Історичні пам*ятки Деражнянщини

/Files/images/Knyga6.jpg Кохановський О.Єсюнін С.
Історичні пам’ятки Деражнянщини: Наук.-краєзн.вид. Хмельницький: ПП Мельник А.А., 2009. - 48с.
Видання ознайомить вас з унікальною, неповторною історико – культурною спадщиною Деражнянщини, пам’ятками маєткової архітектури, садово – паркового ландшафту, розповість про історію виникнення столітніх храмів, маєтків, про їх творців. Книга для всіх, хто цікавиться минулим та теперішнім Деражнянського краю.

***

Деражнянщина древня і вічно юна

/Files/images/Knyga7.jpg Кохановський, Олександр Деражнянщина древня і вічно юна: Ілюстрований історичний нарис/О.Кохановський, В.Куцюк – Тернопіль: Чарівниця, 2008, - 91с.
«Деражнянщина - древня і вічно юна» - видана до ювілею Деражнянського району (7 березня 2008 року виповнилося 85 років із часу утворення Деражнянського району). В основу книги покладено чимало цікавих історичних моментів – відомих і невідомих – із багатогранної історії нашого краю. У книзі використано більше 200 фотодокументів і різноманітних науково – історичних та літературних джерел.

***

"Деражнянщина: минуле і сучасне"

/Files/images/Knyga8.jpg «Деражнянщина минуле і сучасне»: матеріали Всеукраїнської науково - краєзнавчої конференції / Ред.кол. Боженов Л.В. (голова), Єсюнін С.М. (співголова) Кохановський О.Б. (співголова) та ін. – Хмельницький: ПП Мельник А.А., 2013.-656с.
Збірник містить матеріали Всеукраїнської науково – краєзнавчої конференції «Деражнянщина минуле і сучасне», яка відбулася 21 березня 2013 року, присвячена 90-річчю утворення Деражнянського району.

***

МИКОЛА МАТВІЇВ-одинокий лелека поезії

/Files/images/Knyga9.jpg Микола Матвіїв – Одинокий лелека поезії: поезії, спогади, нариси, есе/ Відділ культури, національностей та туризму Деражнян. райдержадмін; Деражнян, ЦРБ; Хмельниц. Обл. літ. Музей;/ упоряд. В.І.Горбатюк, В.К. Куцюк.-Хмельницький: Поліграфіст- 2,2013.-96с.
У книзі укладено поезії та матеріали про життя і творчість подолянина – Миколи Матвіїва – поета, вчителя, культпрацівника. Вони охоплюють значний відрізок життєвого і творчого шляху М.І. Матвіїва. Шанувальникам красного письменства – вчителям української мови та літератури, студентам, школярам, краєзнавцям, журналістам і літераторам, бібліотечним працівникам – адресується ця книга.

Кiлькiсть переглядiв: 1417

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.